Найкращі дні для весілля у 2023 році, красиві дати

Якщо Ви плануєте весілля в 2023 році і зараз вибираєте для себе гарні дати для весілля, найкращі дні або найбільш сприятливу пору року – тоді ця стаття буде корисною для Вас.

Які фактори впливають на вибір дати весілля? Які дні кращі для весілля в 2023 році? Який день призначити весілля?

Фактори вибору дня тижня та дати весілля:

1. Ваші особисті уподобання, смаки та фінансові можливості у певний момент часу. Вибір пори року – майже завжди суб’єктивний вибір кожної пари. Залежить цей вибір частково від накопичених заощаджень для гуляння, частково від дати пропозиції руки та серця. Традиційно найпопулярніший час для весіль – період з початку червня до кінця жовтня. Пік кількості весіль, з низки причин, щорічно припадає на вересень. Всі пори року по-своєму красиві – але все ж більшість молодят хочуть весілля в теплий час.

2. Дні, в які розписує обраний Вами РАГС. Розписують РАГСи цілий рік, але не всі дні тижня. Так, наприклад, найбільш популярні та завантажені – Центральна та Лівобережна Загси – розписують щодня крім понеділка та неділі (хоча по неділях у пік весільного сезону як виняток все ж таки розписують деякі РАГСи з перевантаженості субот), а ось Голосіївський – найнепопулярніший РАГС – розписує лише два дні на тиждень, по п’ятницях та суботах. (Подивитися час і дні роботи РАГСів можна в моїй статті «Огляд РАГСів Києва »)
В последнее время все популярней становится делать в день свадьбы выездную церемонию или Венчание – и этот пункт все меньше влияет на выбор дня недели для свадьбы. Если Вы выбрали Выездную церемонию – ее проведут для Вас не только в воскресенье, но даже в понедельник, если Вы того захотите )

3. Пост і календар вінчання. Якщо в день весілля Ви надумали повінчатися – вибір дати для весілля для Вас відчутно звузитися. Детально про зростання Вінчання можна прочитати у моїй статті «Календар Вінчань на 2023 год. Кому можна і кому не можна вінчатися у Церкві ». Так, наприклад, у 2023 році Вас не повінчують у березні або у грудні, крім цього Вас не повінчують у вівторки, четверги та суботи протягом усього року. Винятком може бути католицька церква, де діють інші правила, ніж у поширеній у нас Православній церкві.
Заради справедливості варто також зазначити, що Православна церква Київського Патріархату (ПЦУ) іноді йде на порушення і вінчає по суботах.

4. Погода. Майже всі молодята і особливо нареченої, хочуть красиві весільні фото на природі і тому сильно переживають через погоду: щоб у день весілля не було дощу, не було холодно, не було сиро, сіро чи сльота…. Саме тому більшість пар не хочуть весілля ранньої весни, пізньої осені та взимку. Завжди знаходяться люди, які навпроти хочуть весілля взимку – коли лежить сніг та все навколо біле та ошатне. Взимку у багатьох період простою на роботі – отже, вільного часу на організацію більше, легше взяти відпустку. Якщо погода не тішить і мерзнути на вулиці не хочеться, завжди є різні
 варіанти інтер’єрної фотозйомки.

5. Зручність. З міркувань зручності для весілля часто вибирають вихідний день або день напередодні вихідних (п’ятницю). З цієї причини майже ніхто не гуляє весілля у понеділок (перший робочий день тижня). Це логічно та очевидно – після весілля хочеться відпочити та відіспатися і Вам та всім Вашим гостям. Крім того, не всі гості можуть відпроситися з роботи і прийти на Ваше весілля в будній день.
З цієї причини субота – найбільш потрібний день для весілля. Враховуйте цей факт і бронюйте попередньо ресторан, ведучих, фото та відео, якщо Ви теж вирішили робити весілля саме в суботу. У місяці тільки 4 суботи, а весіль багато – і всі хочуть, щоб було зручно! На знижку у суботу розраховувати навряд чи доведеться.
Якщо ж у Вас заплановане маленьке весілля у колі найближчих родичів або зовсім без гостей – будній день може бути не тільки вигіднішим для Вас днем тижня, але й зручнішим. Відсутність інших весіль просить фотосесію, а вільна дорога вдень – просить пересування містом.
Не лише день тижня, а й період року для весілля іноді визначає саме зручність: весілля перед переїздом, перед ремонтом, перед тривалим відрядженням тощо.

6. Фінансова складова. Не для кого сьогодні не секрет, що весілля в пік весільного сезону – влітку і восени обходитися завжди дорожче, ніж весілля навесні чи взимку, коли весіль мало і всі виконавці (провідні, оператори, флористи тощо) зацікавлені в клієнтах. Звичайно, поділ цей дуже умовний і не виражається в конкретних цифрах – проте економія відчутна. З цієї ж причини найбільш практичні та прагматичні люди роблять весілля у будній день з понеділка по четвер (п’ятниця – дуже популярний день тижня серед молодят, і знижку на цей будній день, як правило, ніхто Вам не дасть).
Я особисто неодноразово стикався з тим, що дорогі та затребувані ресторани йдуть на знижку молодятам бажаючим відзначити весілля у середу чи четвер.

7. Непередбачена вагітність. Поясняти цей пункт немає особливої потреби. Досить часто непередбачена вагітність стає причиною самого весілля або причиною робити його раніше запланованого часу. Великий живіт під весільною сукнею – дуже бентежить наречену, а весільна гулянка на пізніх термінах небезпечна як для мами, так і для майбутньої дитини. Як правило, у таких випадках не вибирають пору року, а більше орієнтуються на термін вагітності.

8. Забобона молодят. З цієї причини багато хто уникає весілля у високосний рік або весілля у травні. Не дивлячись на те, що травень один із найкрасивіших, комфортних і недорогих місяців для весілля – багато хто уникає його через безглузді забобони про те, що люди будуть все життя «маються». Тут слід зазначити що у травні вінчають, отже немає посту у цей час. З позиції церкви травень – сприятливий для шлюбу час. До забобонів, як відомо, церква ставитися несхвально. Травень – розпал весни, початок нового життя, місяць, коли все цвіте та розпускається. Незважаючи на свою практичність, травень на сьогоднішній день так і не став весільним місяцем.

9. Гарні дати для весілля. Деякі пари намагаються приурочити весілля до пам’ятних дат, наприклад до дня, коли вони познайомилися, почали зустрічатися, коли вперше поцілувалися і так далі. У когось гарна дата – це день і місяць, що збігається з кількістю років/місяців/днів, скільки вони зустрічаються перед весіллям. Є наречені, які хочуть весілля в день народження одного з них або в день національного свята. Є навіть ті, хто вибирає дату для весілля з оригінальності: наприклад 29 лютого у високосному році – щоб відзначати потім річницю весілля, 1раз на 4 роки. Дуже оригінальна дата для весілля – день перекладу годин на годину тому, для тих, хто хоче, щоб шлюбна ніч була на одну годину довшою))) Є пари, які хочуть вибрати красиву дату, що легко запам’ятовується, наприклад, 22.12.22 (22 грудня 2022 року).
Я склав для Вас список найбільш гарних, незвичайних і незабутніх дат для весілля в 2023 році (враховуючи зручність весіль у вихідні та в п’ятниці), можливо, він буде для Вас корисним.

У 2023-му році найбільш цікавими і красивими датами є 23.03.2023 і 03.03.2023, друга дата припадає до того ж на п’ятницю, красива і дата, що легко запам’ятовується.

Найкращі дні для весілля у 2023 році, красиві дати:

Січень:
01.01.2023 – неділя
10.01.2023 – вівторок
23.01.2023 — понеділок

Лютий:
02.02.23 – четвер
20.02.2023 – понеділок
23.02.23 – четвер

Березень:
03.03.23 – п’ятниця
23.03.23 – четвер
30.03.23 – четвер

Квітень:

04.04.23 – вівторок
23.04.23 – неділя та Червона гірка

Травень:
05.05.23 – п’ятниця
23.05.23 – вівторок

Червень:
06.06.23 – вівторок
23.06.23 – п’ятниця

Липень:
07.07.23 – п’ятниця
23.07.23 – неділя

Серпень:
08.08.23 – вівторок
23.08.23 – середа

Вересень:
09.09.23 – субота
23.09.23 – субота

Жовтень:
01.10.23 – неділя
10.10.23 – вівторок
23.10.23 – понеділок

Листопад:
11.11.23 – субота
23.11.23 – четвер

Грудень:
12.12.23 – вівторок
21.12.23 – четвер
23.12.23 – субота

Також молодята вважають за краще одружитися:
21.01.23 – субота, Національний День обіймів;
14.02.23 – вівторок, День Святого Валентина чи День усіх закоханих, свято прийшло до нас від католиків та носить романтичний зміст. Закохані дуже зворушливо ставляться до цієї дати і намагаються в цей день обов’язково щось зробити – або зробити пропозицію, або подати заяву в ЗАГС або купити кільця, або одружитися.
12.03.23 – неділя, День кохання (у деяких країнах);
23.03.23 – четвер, День святого Георгія та День закоханих в Іспанії;
15.05.23– ¸свято «Міжнародний день сім’ї», яке за рішенням ООН з 1993 року відзначається саме 15 травня
16.05.23 – вівторок, День святого Яна Непомуцького (відмінний день весілля для тих, хто хоче зберегти свої стосунки в секреті від оточуючих);
06.07.23 – четвер, міжнародний день поцілунків;
08.07.23 – субота, День сім’ї, любові та вірності;
23.07.23 – неділя, Івана Купала;
01.08.23 – вівторок, Весілля Луга (кельтського божества);
30.11.23 – четвер, День сексу;
04.12.23 – Міжнародний день обіймів.
07.12.23 – четвер, День святої Катерини (саме цю святу раніше за дівчину просили про хорошого чоловіка)

У 2023 році таких суперпопулярних дат, як 07.07.07, що випало на суботу, не буде, але все ж при виборі гарних дат для весілля – не забувайте, що на такі дні, як правило, подається значно більше заяв, ніж на звичайну суботу або п’ятницю, а в церквах одночасно збільшується кількість охочих повінчується (у п’ятницю або неділю). Якщо Ви вирішили обирати гарну дату і для свого весілля – бронюйте якомога раніше основні послуги: ресторан, ведучих, фото/відео та автомобілі – всі ці послуги найбільш затребувані. Втім, ця порада справедлива для всього літнього сезону – особливо у вихідні та п’ятниці.

Якщо Вам потрібен весільний фотограф, нескромно можу запропонувати Вам свою кандидатуру) Оскільки Ви вже потрапили на мій сайт –запрошую відвідати розділ з моїми роботами
«Весільні фото »

Вітаю Вас від щирого серця із заручинами! Нехай буде щасливим кожен Ваш день спільної підготовки до весілля, допомагайте один одному!